Adil Asımgil Şifalı Bitkiler PDF İndir

Adil Asımgil adlı yazara ait Şifalı Bitkiler PDF İndir için yorum yapın ve aşağıdaki linki kullanın. PDF İndir sitemizdeki diğer kitapları da incelemeyi unutmayın.

Şifalı Bitkiler Hakkında

Bitki yetiştirme (bitkisel ilaç veya fitoterapi), botanik ve tıbbi amaçlı veya bir diyet takviyesi amaçlı bitkilerin araştırılmasıdır. Bitkiler, insanlık tarihinin büyük bölümünde tıbbi tedavilerin temelini oluşturuyor ve bu tür geleneksel tıbb bugün hala yaygın bir şekilde uygulanmaktadır.

Herbalism’i kesinlikle bilimsel metot kullanılarak toplanan kanıtlara dayandırmayan modern tıp herbalizm’i bir alternatif tıp biçimi olarak görür. Modern tıp, kanıta dayalı farmasötik ilaçların temeli olarak birçok bitki türevi bileşiğin kullanılmasını sağlar. Fitoterapi, modern test standartlarını doğal kaynaklardan elde edilen bitkiler ve ilaçlara uygulayabilse de, saflık veya dozaj için yüksek kaliteli klinik denemeler ve standartlar bulunmamaktadır. Bitkisel ilaçların kapsamı bazen mantar ve arı ürünlerinin yanı sıra mineraller, kabuklar ve bazı hayvan parçaları içerecek şekilde genişletilir.

Şifalı Bitkiler PDF İndir

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir