Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler PDF İndir

Akın Alıcı tarafından toplanıp hazırlanan ve kendi isimlendirmesiyle Hayata Yön Veren Sözler adlı kitabın kapak resmi yukarıda gördüğünüz gibidir. Kitabın güncel kapak  resmi değişmiş olabilir. Kitap 220 sayfadan oluşmaktadır. Ancak bunun yerine benzer bir PDF kitap paylaşıldı.

Yön Veren Yazılar 1 PDF İndir

Yön Veren Yazılar 2 PDF İndir

Yön, mesafe bilgisinin olmadığı bir başlangıç noktasına göre hedef (veya hedef) noktasının göreli konumunda bulunan bilgidir. Talimatlar ya gösterilen referansa (tam orkestradaki kemanlar genellikle şefin soluna oturuyor) veya bazı önceden kararlaştırılmış referans çerçevesine göre (New York City, Madrid’in batısındadır) göreli olabilir.

Yön genellikle elle genişletilmiş bir işaret parmağı ile gösterilir veya okla yazılır. Bir yol işareti gibi yatay düzlemi temsil eden dikey yönlendirilmiş bir işarette, “ileri” genellikle yukarı bir ok ile gösterilir. Matematiksel olarak yön, bir yön vektörü (uzamsal yönü temsil etmek için kullanılan bir birim vektör) veya eşdeğer olarak belirli bir eksen kümesine göre en doğrudan yol tarafından yapılan açılarla belirlenebilir.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir