Analitik Kimya

Analitik Kimya Kitabı PDF İndir

Analitik Kimya Kitabı PDF İndir konumuzda kısa bir tanımdan sonra PDF linki paylaşacağız.

Analitik Kimya Kitabı

Analitik kimya çalışmaları analiz eder ve maddeyi ayırmak, tanımlamak ve miktarını belirlemek için kullanılan araç ve yöntemleri kullanır. Uygulamada ayırma, tanımlama veya miktar tayini tüm analizin oluşturabileceği gibi başka bir yöntemle de birleştirilebilir. Ayırma, analitleri izole eder. Nitel analiz, analitleri tanımlarken nicel analiz, sayısal miktarı veya konsantrasyonu belirler.

Analitik kimya, klasik, ıslak kimyasal yöntemlerden ve modern, enstrümantal yöntemlerden oluşur. Klasik nitel yöntemler, yağış, ekstraksiyon ve damıtma gibi ayrımları kullanır. Tanım renk, koku, erime noktası, kaynama noktası, radyoaktivite veya reaktivite farklılıklarına dayanabilir. Klasik niceliksel analiz miktarı nicelikselleştirmek için kütle veya hacim değişiklikleri kullanır. Kromatografi, elektroforez veya alan akış fraksiyonlamasını kullanarak numuneleri ayırmak için enstrümantal yöntemler kullanılabilir. Daha sonra nitel ve nicel analiz genellikle aynı aletle yapılabilir ve ışık etkileşimi, ısı etkileşimi, elektrik alanları veya manyetik alanlar kullanılabilir. Genellikle aynı enstrüman bir analiti ayrı, tanımlayabilir ve niceleyebilir.

Analitik kimya, aynı zamanda, deney tasarımı, kimyometri ve yeni ölçme araçlarının geliştirilmesine yöneliktir. Analitik kimya, adli tıp, tıp, bilim ve mühendislik alanlarında geniş uygulamalara sahiptir.

LINK: Analitik Kimya İndir

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir