Ayrık Matematik Ders Notları

FEM YGS Matematik İlk Adım Soru Bankası

FEM yayınlarından YGS Matematik için İlk Adım Soru Bankası PDF indir seçeneğiyle sizlerle. Sitemize destek olmak için dosyayı indirmeden önce yorum yapmayı unutmayın.

Günlük Hayatta Matematik

Kendinizi bir sınıfta oturup, matematiğin nasıl yapılacağını bilmediğinizi hayal edin. Matematik, günlük hayatımızda heryerdedir. Şu anda derslere ihtiyacımız var. Her dersi görmek zorundayız. Örneğin Metaller, Kimya ve Taslak. Her yerde olduğun yerde kullanıyorsun.

Örneğin al alışveriş yapın. Alışverişe giderken, giysilerdeki farkı bulmak için fiyatları hesaplamanız ve denklem kullanmanız gerekir. Bazı ürünler için indirimleri veya satış fiyatlarını bulmak için denklemleri kullanırsınız. Ne kadar olduğunu öğrenmek isterseniz, malın maliyetinin ne kadar olacağını bulmakta kullanışlı oluyor, biraz yardımcı oluyor.

Hazırlamada, farklı açıları ölçmeniz ve farklı nesnelere bakmanız gerekir. Öyleyse nasıl ölçüleceğini bilmiyorsan, burada matematik dersinde teklif edilen bazı eğlence derslerini alamazsın. Bir cetvel okuyamazsanız taslak hazır bulunmaz; Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman temel matematiğe geri dönmeniz gerekiyor. Uzunlukları ölçmenizi ve çizmenizi gerektirir. Bunu nasıl anlayacağınızı bilmiyorsanız, o sınıfı almaya uygun değilsiniz.

Örneğin pişirmeyi düşünün, farklı malzemeleri ölçüp bunları doğru bir şekilde dökmelisiniz. Doğru ölçüm birimini kullandığınızdan emin olmalısınız. Eğer yapmazsan, pişirdiğiniz projeyi berbat edebilirsin. Ayrıca, doğru yapmak için bir şeyler eklemek zorunda kalırsanız veya projeniz dağılabiliyorsa emin olun. Matematik, günlük hayatımızda heryerdedir.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir