FEM – YGS Matematik Konu Özetli Soru Bankası – 1

FEM yayınlarından YGS için Matematik Konu Özetli Soru Bakası – 1 indir seçeneği bu yazımızda paylaşılmıştır. Sitemize destek olmak için aşağıdaki yorum panelinden birkaç saniye ayırarak yorum yapabilirsiniz. Sağ taraftaki arama kutusuyla diğer YGS deneme ve soru bankalarını sitemizde bulabilirsiniz.

Her günün içinden Matematik

Matematik ve birçok yönü günlük yaşamın önemli bir parçasıdır. Ders yıllarının çoğunu, onun kavramlarını öğrenmek ve öğrenmek için harcıyoruz. Çoğu zaman, ‘bunları neden bilmemiz gerekir?’ Sorusu sorulmuştur. Aşağıdaki raporda, geometrinin geçmişi ve amacı hayatımızda açıklanacaktır.

‘Geometri’, ‘dünyanın ölçüsü’ anlamına gelir. Antik Mısır’da Nil, her yıl bankalarını sele altında bırakarak araziyi sular ve çiftlik alanlarını imha eder. Sular çekildiğinde ve halk sınırları yeniden tanımlamak zorunda kaldı. Bu çalışma geometri olarak adlandırıldı.

Geometri, noktaların, çizgileri, açıları, yüzeyleri ve katıları (Foner ve Garraty) özellikleri, ölçümü ve ilişkisinin matematiğidir. Öklid adında eski bir Yunan matematikçisi geometri çalışmasında bulundu. Öklid’in Elemanları, geometride modern okul ders kitaplarının temelidir. Diğer yandan Öklidsiz olmayan bir geometri vardır. Bu, Paralel hatlar hakkında Öklid’in varsayımını reddeden geometri tiplerini belirtir. Albert Einstein, Görelilik Teorisini ortaya attığında, Öklid’in yanında geometriye yönelik diğer yaklaşımlar gerekiyordu.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir