Fem Simetri YGS Fizik Konu Anlatımı

FEM YGS – Simetri Fizik Konu Anlatımı İndir

YGS Kitapları arasında en çok tercih edilenlerden birisi FEM YGS Simetri serisidir. Bu serinin Simetri Fizik Konu Anlatımı kitabını PDF olarak ücretsiz indirin.

Modern Fizik Nedir?

Modern fizik, Newton’un post-fizik anlayışıdır. Bu, fenomenlerin klasik tasvirlerinin eksik olduğunu ve doğanın doğru, “modern” bir tanımının, teorilerin kuantum mekaniği veya Einstein’ın görelilik unsurlarını veya her ikisini de dahil etmesini gerektirdiğini ima eder. Genel olarak, bu terim ya 20. yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen herhangi bir fizik dalına ya da 20. yüzyılın başlarındaki fizikten büyük oranda etkilenen dallara atıfta bulunur.
Küçük hızlar ve geniş mesafeler genellikle klasik fizik alanını oluşturur. Bununla birlikte, modern fizik sıklıkla aşırı koşulları içerir: kuantum etkiler tipik olarak atomlarla karşılaştırılabilir mesafeler (kabaca 10-9 m) içerirken, göreceli etkiler genellikle ışık hızıyla (yaklaşık 108 m / s) karşılaştırılabilen hızlar içerir. Genel olarak, quantum ve relativist etkiler tüm ölçeklerde geçerlidir, ancak bu etkiler günlük yaşamda çok küçük olabilir.

YGS Simetri Fizik Konu Anlatımı

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir