Genel Kimya Petrucci 2

Genel Kimya Petrucci 2 PDF İndir

Bu başlıkta Genel Kimya Petrucci 2 kitabının PDF İndir linkini paylaşılmaktadır. Eğer birinci kitabı arıyorsanız şu sayfaya bakabilirsiniz: General Chemistry: Principles and Modern Applications by Petrucci PDF

Kimya, maddenin yapısını, yapısını, özelliklerini ve değişimini inceleyen bir fizik bilim daldır. Kimya, bireysel atomların özellikleri, atomların kimyasal bileşikler oluşturmak için kimyasal bağlar nasıl oluşturduğu, maddelerin genel özelliklerini veren moleküler-arası kuvvetler yoluyla maddelerin etkileşimleri ve farklı maddeler oluşturmak için kimyasal reaksiyonlar yoluyla maddeler arasındaki etkileşimler gibi konuları içerir.

Kimya, bazen merkez bilimi olarak adlandırılır, çünkü fizik, jeoloji ve biyoloji de dahil olmak üzere diğer doğal bilimleri köprülemektedir. Kimya ve fizik arasındaki farklar için kimya ve fizik karşılaştırması yapınız.
Akademisyenler kimya sözcüğünün etimolojisine katılmıyorlar. Kimyanın tarihi, dünyanın birçok yerinde birkaç bin yıldır uygulanmış olan simyaya dayanıyor olabilir.

LINK: Genel Kimya Petrucci 2

Eğer linkte bir hata varsa yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir