Hüseyin Ekiz Mantık Devreleri PDF İndir

Kolay bir şekilde okunabilen Hüseyin Ekiz Mantık Devreleri PDF dosyasını İndir seçeneği ile bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kaydedebilirsiniz. Ayrıca indirmeden önce de görüntüleme imkanınız bulunmaktadır.

Aşağıdaki Cevaplar bölümünden yorum yapmanız gerektiğini unutmayın.

Mantık Devreleri Hakkında

Elektronikte bir mantık geçidi bir Boolean işlevi uygulayan ideal veya fiziksel bir aygıttır; Yani, bir veya daha fazla dijital giriş üzerinde mantıksal bir işlem gerçekleştirir ve tek bir dijital çıkış üretir. Bağlamına bağlı olarak bu terim, sıfır yükselme süresi ve sınırsız fan çıkışı olan ideal bir mantık geçidine atıfta bulunabilir veya ideal olmayan bir fiziksel aygıta başvurabilir.

Mantık devreleri öncelikle elektronik anahtarlar gibi davranan diyotlar veya transistörler kullanılarak gerçekleştirilir ancak vakum tüpleri, elektromanyetik röleler (röle mantığı), akışkan mantık, pnömatik mantık, optik, moleküller veya hatta mekanik elemanlar kullanılarak da yapılabilir. Yükseltme ile mantık kapıları, Boolean işlevlerinin oluşabileceği şekilde basamaklanabilir; bu da, tüm Boolean mantığının ve dolayısıyla Boolean mantığıyla tanımlanabilen tüm algoritmaların ve matematiğin fiziksel bir modelinin oluşturulmasına olanak tanır.

Hüseyin Ekiz Mantık Devreleri Yandex PDF İndir

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir