İngilizce Türkçe Kelimeler

İngilizce Türkçe Kelimeler İndir

İngilizce Türkçe Kelimeler PDF dosyası sayesinde İngilizce’yi %50 anlayabileceksiniz. İndirmek için yazı sonunu inceleyin ve yorum yapın.

İngilizce, ortaçağın başlarında ilk kez konuşulan ve şimdi de küresel bir ingilizce franca olan Batı Germen dilidir.

İngiltere’ye göç etmiş olan Germen kabilelerinden Angles’ın adını verdiyse, sonuçta Baltık Denizi’ndeki Anglia (Angeln) yarımadasında adını türetir.

Sözcük dağarcığının ilk ortaçağ döneminde diğer Germen dillerinden ve daha sonra Romence dillerinden, özellikle de Fransızlardan önemli derecede etkilenmesine rağmen Friz dilleriyle yakından ilgilidir. İngilizce neredeyse 60 devlette resmi dil veya resmi dillerden biridir.

Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Yeni Zelanda’da en çok konuşulan dildir ve Karayipler, Afrika ve Güney Asya’nın bazı bölgelerinde yaygın şekilde konuşulmaktadır.

Mandarin ve İspanyol’dan sonra dünyanın en yaygın üçüncü ana dilidir. Birleşmiş Milletlerin, Avrupa Birliği’nin ve diğer birçok dünya ve bölgesel uluslararası organizasyonun en yaygın olarak öğrenilen ikinci dili ve resmi dilidir. Bu, en çok konuşulan Germen dili olup, bu Hint-Avrupa şubesinin konuşmacılarının en az %70’ini oluşturmaktadır.

LINK: 1000 Adet İngilizce Türkçe Kelime

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir