Kali Linux Cookbook

Kali Linux Cookbook PDF

Bilgisayar Kitapları kategorimizin ilk konusu olan Kali Linux Cookbook başlığına hoşgeldiniz. Öncelikle şunu belirtelim kitap içeriği ingilizcedir ve çevirisi henüz mevcut değildir. Kitabın tanıtım açıklaması şu şekildedir:

Hackerların sisteminize veya ağınıza girmek için kullandıkları saldırıları nasıl yürüttüğünü bilerek çevrimiçi bilginin en savunmasız olduğu bu çağda, boşlukları geç olmadan önce takmanıza, sayısız saat ve paradan tasarruf etmenize olanak sağlar. Kali Linux, penetrasyon testi ve güvenlik denetimi için tasarlanmış bir Linux dağıtımıdır. BackTrack’in ardılı, dünyanın en popüler penetrasyon testi dağıtımı.

Bilgi toplama, güvenlik açığı tespiti, sömürü, ayrıcalık yükselmesi ve parçalarınızı kaplama gibi yaygın penetrasyon testleri araçlarını keşfedin.

Pratik tariflerle paketlenmiş bu yararlı kılavuz, Kali Linux kurulumunu ve testlerinizi gerçekleştirmek için sanal bir ortam oluşturmayı kapsıyor. Daha sonra, kablosuz ağlarda trafiği nasıl dinleyeceğinizi ve müdahale edeceğinizi, saldırı tespiti sistemlerini atlayıp web uygulamalarınıza saldırmayı ve açık portları kontrol etmeyi, veri adli işlemlerini yapmayı ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz. Kitap, bir penetrasyon testinin baştan sona mantıksal yaklaşımını izleyerek, her aracı detaylı bir şekilde açıklamaya yardımcı olan pek çok ekran görüntüsü ve çizimle izlemektedir. Kali Linux Cookbook, güvenlik profesyonelleri ve acemi için mükemmel bir bilgi kaynağı olacak!

LINK: Kali Linux Cookbook PDF

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir