LYS Matematik Toplam-Çarpım Sembolü Test

LYS Matematik Toplam-Çarpım Sembolü Test soru ve cevaplarını PDF formatında indirebilirsiniz. İndirme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle sayfa sonuna inip yorum yapın.

Matematiğin toplamı (Σ) bir sayı dizisinin eklenmesidir; Sonuç toplamı veya toplamıdır. Soldan sağa sıralı olarak sayılar eklenirse, ara sonuç kısmi bir toplam, ön ek toplamı veya toplamın toplamıdır.

Toplanacak sayılar (ekler veya bazen toplamlar) tam sayılar, rasyonel sayılar, gerçek sayılar veya karmaşık sayılar olabilir. Rakamların yanı sıra diğer değer türleri de eklenebilir: vektörler, matrisler, polinomlar ve genel olarak herhangi bir katkı grubunun elemanları (hatta mono bile).

Bu elementlerin sonlu dizileri için, toplam, daima iyi tanımlanmış bir toplam oluşturur. Değerlerin sonsuz bir diziliminin toplamına bir dizi denir. Böyle bir serinin bir değeri çoğu zaman bir sınırla tanımlanabilir (bazen değer sonsuz olabilir ve çoğunlukla hiçbir sonuç hiç ortaya çıkmaz). Sonlu meblağın sınırlarını içeren bir diğer düşünce bütünleşmedir.

Toplam Çarpım Sembolü Çalışma Föyü PDF

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir