LYS Matematik Türev Yaprak Test (Cevaplı)

LYS düzeyinde hazırlanmış Cevaplı Matematik Türev Yaprak Testi PDF olarak indirmeden önce yorum yapmayı unutmayın. Böylelikle daha çok kişiye ulaşmasına destek olmuş olursunuz.

F, f’nin alanındaki her a noktasında bir türevi olan bir fonksiyon olsun. A’nın her noktasında türev olduğu için a noktasında a’nın f türevine a gönderen bir işlev vardır. Bu fonksiyon f ‘(x) olarak yazılır ve t türev fonksiyonu veya türevi denir. F’nin türevi, f’nin tüm türevlerini f’nin alanındaki tüm noktalarda toplar.

Bazen, f’nin kendi alanının tümünde değil, en fazla bir türevi vardır. F'(a) ‘nın tanımlandığı ve başka yerlerde tanımlanmadığı zaman a’ daki değer f ‘(a)’ ya eşit olan fonksiyona f türevleri denir. Hâlâ bir işlevdir, ancak etki alanı kesinlikle f’nin alanından daha küçüktür.

Bu düşünceyi kullanarak, farklılaşma fonksiyonların bir fonksiyonu haline gelir: Türev, etki alanı, alanlarının her noktasında türevleri olan ve aralığı bir dizi fonksiyon olan tüm fonksiyonların bir kümesi olan bir operatördür. Bu operatörü D olarak tanımlarsak, D (f) f ‘(x) fonksiyonudur. D (f) bir fonksiyon olduğundan, a noktasında değerlendirilebilir. Türev fonksiyonunun tanımı ile D (f) (a) = f ‘(a).

LYS Matematik Türev Cevaplı Yaprak Test PDF

 

 

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir