Sistem Analizi ve Tasarımı

Sistem Analizi ve Tasarımı Ders Notları İndir

Sistem Analizi ve Tasarımı dersine ait tüm notların PDF formatında paylaşılan linki yazı sonunda bulabilirsiniz. Yorum yaparak destek olun. 

Merriam-Webster sözlüğü, sistem analizini “amaçlarını ve amaçlarını belirlemek ve bunları verimli bir şekilde elde edecek sistemler ve prosedürler oluşturmak için bir prosedürü veya işletmeyi inceleme süreci” olarak tanımlıyor. Başka bir görüş, sistem analizini, bu bileşenler parçalarının ne kadar iyi çalıştığını ve amaçlarını gerçekleştirmek için etkileşim kurmalarını incelemek amacıyla bir sistemi parçalara ayıran bir problem çözme tekniği olarak görür. Analiz ve sentez , Bilimsel yöntemler olarak daima elele gidin; Birbirlerini tamamlarlar. Her sentez, bir önceki analizin sonuçlarına dayanır ve her analiz, sonuçlarını doğrulamak ve düzeltmek için daha sonraki bir sentez gerektirir.

Sistem analizi alanı gereksinim analizi veya operasyon araştırmaları ile yakından ilgilidir. Aynı zamanda “bir karar vericinin daha iyi bir eylem yolunu belirlemesine ve aksi halde yapmış olabileceğinden daha iyi bir karar vermesine yardımcı olmak için yapılan açık bir resmi soruşturmadır”

LINK: Sistem Analizi ve Tasarımı Ders Notu PDF

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir