Temel Mekanik

Temel Mekanik 1 PDF İndir

Temel Mekanik 1 Kitabını PDF olarak bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için yazı sonundaki linki kullanabilirsiniz. Yorum yaparak sitemize destek olun.

Maddenin kuvvet üzerindeki etkisini ele alan fizik dalına mekanik denir. Hareketin tüm konuları, mekanik tarafından ve aynı zamanda basit makinelerin kullanımı yoluyla kuvvetlerin iletilmesi ile ele alınmaktadır. Sınıfta hedef mekanik bir hedeftir (blokları kutuya yerleştirir) ve elektronik mekanik kontrolü için elektronik kullanılır.

Oturup özgür vücut diyagramları çizmek ya da LEGO lastikleri ile oyun tahtası arasındaki statik sürtünme katsayısını hesaplamak gerekmese de, robot hazırlarken bazı mekanik kavramları aklınızda tutmanız yararlı olacaktır. Bir robotun lastikleri, zemini tutmadığı için döndüyorsa, lastikler ve zemin arasındaki sürtünmeyi artırmak için bir şeyler yapılmalıdır. Bir çözüm lastiğin çevresine bir lastik bant yapıştırmaktır. Bu problem / çözüm, fizik hakkında ayrıntılı bir inceleme gerektirmedi. Farklı olasılıkları göz önüne almanız, daha mekanik olarak yaratıcı robotlara yol açabilir.

Hareketi tanımlamak, sadece bir cismin sağa üç adım ilerlediğini söylemekten çok daha fazlasını içeriyor. Deplasmanın büyüklüğü ve yönü önemlidir, ancak nesnenin hız ve ivmesinin karakteristikleri de önemlidir. Bu kavramları anlamak için, kuvvetin doğasını incelemeliyiz. Nesnenin hareketindeki değişiklikler kuvvetler tarafından yaratılır.

LINK: Temel Mekanik-1 PDF

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir