TIP KİTAPLARI ARŞİVİ PDF

Tıp Kitapları Ve Ders Notları PDF Arşivi İndir

Tıp Kitapları kategorisinde paylaştığımız bazı kitaplardan sonra Tıp Kitapları PDF indir ismindeki arşivi sizlerle paylaşıyoruz. Arşiv içersinde TUS kitapları ve ders notları da bulunmaktadır. Öncelikle, oldukça geniş olan bu arşivin içerisinde hangi dallara ait kitaplar olduğuna bir göz atalım. Arşiv linkini yazının sonunda bulabilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki yorum panelinden yorum yaparak destek olabilirsiniz.

Anatomi Kitabı Ders Notları PDF

Anatomi, organizmaların ve parçalarının yapısının incelenmesiyle ilgilenen biyoloji dalıdır. Anatomi doğası gereği, embriyolojiye, karşılaştırmalı anatomiye, evrimsel biyolojiye ve filogeniye bağlıdır; çünkü bunlar anatominin hemen (embriyoloji) ve uzun (evrim) zaman çizelgeleri üzerinde üretildiği süreçlerdir. İnsan anatomisi, tıbbın temel temel bilimlerinden biridir.

Biyokimya Kitapları PDF

biyokimya-kitaplari-pdf-300x300 Tıp Kitapları Ve Ders Notları PDF Arşivi İndir
Biyokimya Kitabı PDF

Biyokimya, canlılardaki ve içinde yaşayan organizmalarla ilgili kimyasal olayları araştıran bilim dalıdır. Biyoloji ve kimyayı bir araya getiren laboratuvar tabanlı bir bilimdir. Biyokimyacılar kimyasal bilgi ve teknikleri kullanarak biyolojik problemleri anlayabilir ve çözebilir.

Dahiliye Kitapları PDF

Dahiliye veya uluslararası ismiyle genel tıp, iç hastalıkların önlenmesi, teşhisi ve tedavisi ile uğraşan tıbbi uzmanlık alanıdır. Dahiliye alanında uzmanlaşmış hekimler, uluslararası isimlendirmede dahiliyeciler veya doktorlar olarak geçer.

Dermatoloji Kitapları PDF

Dermatoloji deri, tırnaklar, saç ve hastalıklarıyla uğraşan tıbbın dalıdır. Hem tıbbi hem de cerrahi yönleri olan bir uzmanlık alanıdır. Bir dermatolog, en geniş anlamda cildin, kafa derisinin, saçın ve tırnaklardaki bazı kozmetik sorunları tedavi eder.

Farmakoloji Kitapları PDF

Farmakoloji, ilaçların biyokimyasal ve fizyolojik etkileri olan herhangi bir insan yapımı, doğal veya vücuttan alınmış molekül olarak geniş bir şekilde tanımlanabileceği ilaç ve biyoloji alanındaki uyuşturucu eylemi ile ilgilidir. Hücre, doku, organ ya da organizma (bazen farmakon sözcüğü, bu endojen ve eksojen biyoaktif türleri kapsayan bir terim olarak kullanılır). Daha spesifik olarak, canlı bir organizma ile normal veya anormal biyokimyasal işlevi etkileyen kimyasallar arasındaki etkileşimlerin araştırılmasıdır. Maddelerin tıbbi özellikleri varsa, farmasötik olarak kabul edilirler.

Fizyoloji PDF

Eski Yunancada Fizyoloji, physis “doğa, köken” ve logia “çalışma” anlamındaki kelimelerden oluşup, bugün canlı sistemlerin normal işlevini inceleyen bilim dalının ismidir. Biyolojinin alt dalı olan fizyoloji, odak noktası organizmaların, organ sistemlerinin, organların, hücrelerin ve biyomoleküllerin canlı bir sistemde var olan kimyasal veya fiziksel işlevleri nasıl yerine getirdiğidir.

Kardiyoloji Ders Notları İndir

Kardiyoloji-Kitaplari-PDF-300x300 Tıp Kitapları Ve Ders Notları PDF Arşivi İndir
Kardiyoloji Kitapları PDF

Kardiyoloji dalı uzmanları yani kardiyaloglar, kalp ve kan damarlarındaki hastalıkları veya durumları teşhis ve tedavide uzmanlaşmış doktorlardır. Kalp rahatsızlığı risk faktörlerini öğrenmek ve daha iyi kalp sağlığı için ne gibi önlemler alabileceğinizi öğrenmek için bir kardiyologu ziyaret edebilirsiniz.

Tıp Kitapları Ders Notları İndir

Yazar: admin

15 thoughts on “Tıp Kitapları Ve Ders Notları PDF Arşivi İndir

  Aslı

  (25/01/2017 - 20:55)

  Gerçekten çok teşekkürler. Harika bir arşiv.

  MELİK

  (26/03/2017 - 12:10)

  Hocam bu cecil dahiliyenin son 250 sayfası yok acaba ekleyebilir misiniz. Konu 102 ve sonrası yok. Eğer eklenmiyorsa nereden bulabiliriz acaba.

  Furkan Yiğit

  (19/04/2017 - 19:31)

  Tıp kitaplarına çok ihtiyacım vardı teşekkür ederim bu arşivden çok iyi inceleme yapabiliyorum.

  halil

  (30/07/2017 - 22:46)

  muhteşem çok işime yaradı maymun iştahlılık yaratıyor dikkatli olalım

  Ali

  (11/08/2017 - 10:51)

  Hocam Neden Yandex Disk de dosya silindi?

  Elisahib Hesenli

  (19/08/2017 - 14:12)

  Selamun aleykum, bu site cok guzel bir site, ellerinize saglik

  Elisahib Hesenli

  (19/08/2017 - 14:17)

  Temel tip kitaplarini indirmek olmuyor, yardim ederseniz sevinirim

  Nur

  (22/08/2017 - 13:53)

  acilmadı bende neden acaba

  furkan

  (23/08/2017 - 15:18)

  link kırık
  yardımcı olabilir misiniz

  ayşenur biber

  (30/08/2017 - 12:48)

  Kullanışlı bir set.

  ŞENOL

  (31/08/2017 - 22:32)

  nelson pediatrinin temelleri pdf kitap olarak gerekli gönderirseniz veya linkini verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

  Betül

  (09/09/2017 - 20:03)

  Linke tıklayınca şöyle yazıyor: “Bir şey bulunamadı. Dosyaların sahibi, dosyaları silmiş veya dosyalara erişimi kapatmış olabilir.”

  gardaş

  (14/09/2017 - 00:21)

  gardaş silinmiş. yenşden link atabilirsen sevineceğin

  tıpcı

  (17/09/2017 - 08:56)

  hocam link kırık ilgilenir misiniz

  Bedir

  (17/09/2017 - 14:35)

  Arşive ulaşamadım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir